TRE

TRE (Trauma Releasing Execises) on revolutsiooniline keha ja meele pingetest vabanemise meetod ja protsess, mis põhineb kehaterapeudi David Berceli ( PhD) kogemustel ja uuringutel.

Tegemist on kindlas järjekorras sooritatud keha vibreerima panevate stressist vabastavate harjutustega. Need harjutused vabastavad kehasse pingetena ladestunud üleelamised ja traumad. Ainult rääkimine traumade ja stressi käsitlemisel aitab meid vähe. Õnnetusjuhtumist või traumast rääkimine toimib ajukoore tasandil, enamus psühhoteraapiaid mõjuvad meie aju keskmisele osale hõlmates meie emotsioone. TRE meetod toimib aju kõige vanema osa – ajutüve – tasandil, mis tervendab meid väga sügavalt kehasse kuhjunud vanade pingete vabanemise kaudu.

Loomulik keha reaktsioon on  hirmu, ärevuse või ohu korral on värisemine, kuid tänapäeval peetakse  nähtavat või hääles kuuldavat värinat nõrkuse väljenduseks, see ei ole kõigega hakkamasaava inimese omadus. Seega oleme õppinud värinaid mahasuruma ja seetõttu salvestub meie kehasse palju alateadlikku stressi.  Kehas teadlikult värinaid esile kutsudes, saab stressi ilma analüüsi või uuesti läbielamata lihtsalt ja loomulikult vabastada.

TRE harjutused on eriti kasulikud abistavate elukutsete esindajatele, kes oma igapäevatöös puutuvad kokku teiste inimeste pingete, õnnetuste ja traumadega. Need on väga efektiivsed tööstressi, läbipõlemise ja traumajärgse stressi korral.

Kui sul on alaselja valud, unehäired, ülekaal, ärevushood ja sul on raske lõdvestuda , siis TRE aitab vabastada süvalihaste pingeid, mis selliseid probleeme tekitab.

TRE harjutused ei ole soovitav kõrge vererõhu, ägeda  põletiku, värske füüsilise trauma puhul, kui oled rasedatele või perearst ei luba võimelda.

TRE harjutusi on vaja alguses teha koos väljaõppe saanud terapeudiga. Esiotsa võib käia grupis, sagedusega vähemalt 1x kuus. Koos terapeudiga õpid, milliselt võib reageerida Su keha ja meel.  Õpid kuulama keha ja  tunnetama, millal on aeg vabastada stressi.  Traumade põhjuseid ei pea teadlikult mäletama ega välja kaevama.

TRE harjutused ei asenda professionaalset psühhoteraapiat, kuid on väga tõhusaks abivahendiks.

Esmane kohtumine sisaldab konsultatsiooni ja  harjutusi. Sessioon kestab kuni 1,5 tundi.

Hind: 20 EUR