TRE

TRE (Trauma Releasing Execises) on revolutsiooniline keha ja meele pingetest vabanemise meetod ja protsess, mis põhineb kehaterapeudi David Berceli (PhD) kogemustel ja uuringutel.

Tegemist on kindlas järjekorras sooritatud keha vibreerima panevate stressist vabastavate harjutustega. Need harjutused vabastavad kehasse pingetena ladestunud üleelamised ja traumad. Ainult rääkimine traumade ja stressi käsitlemisel aitab meid vähe. Õnnetusjuhtumist või traumast rääkimine toimib ajukoore tasandil, enamus psühhoteraapiaid mõjuvad meie aju keskmisele osale hõlmates meie emotsioone. TRE meetod toimib aju kõige vanema osa – ajutüve – tasandil, mis tervendab meid väga sügavalt kehasse kuhjunud vanade pingete vabanemise kaudu.

Loomulik keha reaktsioon on hirmu, ärevuse või ohu korral on värisemine, kuid tänapäeval peetakse nähtavat või hääles kuuldavat värinat nõrkuse väljenduseks, see ei ole kõigega hakkamasaava inimese omadus. Seega oleme õppinud värinaid maha suruma ja seetõttu salvestub meie kehasse palju alateadlikku stressi. Kehas teadlikult värinaid esile kutsudes, saab stressi ilma analüüsi või uuesti läbi elamata lihtsalt ja loomulikult vabastada.

TRE harjutused on eriti kasulikud abistavate elukutsete esindajatele, kes oma igapäevatöös puutuvad kokku teiste inimeste pingete, õnnetuste ja traumadega. Need on väga efektiivsed tööstressi, läbipõlemise ja traumajärgse stressi korral.

Kui sul on alaselja valud, unehäired, ülekaal, ärevushood ja sul on raske lõdvestuda siis TRE aitab vabastada süvalihaste pingeid, mis selliseid probleeme tekitab.

TRE harjutused ei ole soovitav kõrge vererõhu, ägeda põletiku, värske füüsilise trauma puhul, kui oled rase või perearst ei luba võimelda.

TRE harjutusi on vaja alguses teha koos väljaõppe saanud terapeudiga. Esiotsa võib käia grupis, sagedusega vähemalt 1 kord kuus. Koos terapeudiga õpid, milliselt võib reageerida Su keha ja meel. Õpid kuulama keha ja tunnetama, millal on aeg vabastada stressi. Traumade põhjuseid ei pea teadlikult mäletama ega välja kaevama.

TRE praktikad ei asenda professionaalset psühhoteraapiat, kuid on väga tõhusaks abivahendiks.

Esmane kohtumine sisaldab konsultatsiooni ja harjutusi. Sessioon kestab kuni 1,5-2 tundi ja hinnaks 30-50 €.