Meditatsioon

Meditatsiooni õpetaja ja OSHO aktiivsete meditatsioonide® juhendaja

Mis on meditatsioon ja selle kvaliteet?

Kindlasti oled märganud, et kui soovid lõdvestuda, tood tähelepanu väljaspoolt endale. Meditatsioonon oma olemuselt teadlik elamise kunst. Meditatsioon tähendab teadlikkust sellest, mis toimub meie sees, mis toimub meie ümber. On selguse seisund.

Kogenud ja praktikaid teinud õpetaja aitab mõista, mis toimub. Hatha jooga on seotud meditatsiooniga ja see äratas minus sügavamat huvi meditatsiooni erinevatest lähenemistest.

Meditatsioon algab sealt kus mõte teeb pausi. Süü tunded, ohvriks olemine, millest ehk pole isegi aimu olnud, hakkab  vabanema.

Elus on rohkem rõõmu ja vaikust. Ausalt öeldes, see võib olla ka nii, et pole alati endale meeldiv. Meditatsioon võib tekitada frustratsiooni. See toob reaalsusesse. See võib olla valus, ent puhastav. Sind on ainult üks- sina ise.

Alati, kui sul on aega, lõdvesta oma hingamissüsteem. Pole vaja keskenduda! Kui keskendud, siis tekitad kohe probleeme.

Meditatsioon pole keskendumine. See on teadlikkus. Alustuseks on lihtsalt hea lõdvestuda ja jälgida oma hingamist. Selle jälgimisega sa ei välista midagi. Kui surud midagi alla, toimub koheselt pingutus. Kui märkad teiste puhul midagi, too tähelepanu endale. Tähelepanu on nagu hüpik.

Kui suudad kuulamise ajal vaikselt olla, siis muutud tähelepanelikuks. Sa saad seda arendada ainult seda praktiseerides, teist teed pole…

Osho on loonud kaasaegsele inimesele 12 aktiivset meditatsiooni. Need on algajatele kui ka nendele, kes juba praktiseerivad. Meditatsioonid koosnevad erinevatest ettappidest, milles võib olla aktiivset liikumist, näiteks tantsimist, raputamist, erinevat hingamist jne. Nii me kiiremini saame liikuda iseendasse, vaikusesse.

Osho meditatsioonide puhul kasutatakse spetsiaalset muusikat, mis on toetav. Keha lõdvestub, vabaneb pingetest. Tasapisi kaob ärevus. Areneb mõtteselgus.Esialgu on vaja praktiseerida tähelepanu. Ole kohal. Hingamine on ainus asi, mis toimub nüüd ja praegu.

Meditatiivne lähenemine tähendab arusaamist sellest, et igal hetkel endast parima andmiseks ja  ka igast hetkest parima saamiseks on vaja olla teadlik. Selleks on võtmesõna „lõõgastumine“. Sa oled teadlik oma olemasolust. Meditatsioon on täielik sisemise vaikuse seisund. Selles seisundis on tasakaal,heaolu,rahu. Kaob mõtetu tormamine.

Mediteerides ei pea tavaelust eralduma.Meditatsioon näitab, kuidas uutmoodi elada.