Hatha-Jooga

Praktika toimub esmaspäeviti kell 12.00 kuni 13.30 ja neljapäeviti kell 17.30 kuni 19.00 Viljandi Joogakeskuses aadressil Pikk tn 2C Ingeri hosteli majas. Meie päralt on hubane 50m2 saal, kus kõik vahendid olemas.

Miks tulla­?

Olen lõpetanud Hatha jooga õpetaja kursuse. Hatha jooga sobib vanuseliselt kõigile ja ka erineva füüsilise ettevalmistusega inimestele.

Kui Sa juhtud algajana joogasse, siis Sul pole aimugi, mis ees ootab. Minuga juhtus nii ja ehk väike kokkuvõte aitab seda maailma avada.

Ruumi sisenemisel tavaliselt võtab Sind vastu mahe muusika või vaikus, puhas ruum – kõik see loob atmosfääri. Kui ruumis on juba inimesi, siis kõik on kuidagi pühaliku olekuga, istuvad jalad risti, vahel ka silmad kinni.

Asendid, mida joogas nimetatakse asanadeks, tunduvad esialgu lihtsad ja sobivad kõigile. Mõnusad tasakaaluharjutused, käte ja sõrmede asendid, lõdvestus ja puhastustehnikad panevad keskenduma vaid iseendale. Kehal tuleb küll pühenduda erinevatele hingamisharjutustele, kuid liikumine on seejuures sujuv ja rahustav. Seeläbi õpitakse läbi pingutuse asendisse lõõgastuma.

Kuna lõõgastus tänapäeva maailmas on oluline, on Hatha jooga mõtestatud ja suunatud rahulolu tunde saavutamisele. Selle tulemusel muutub inimene enese teadlikumaks ja tasakaalukamaks. Kontsentratsioon muutub tasapisi meditatiivseks. Spetsiaalsed liigutused aitavad liikuda ühelt harjutuselt teisele harmoonias ja tasakaalus. Keha muutub painduvaks, elastsemaks, nõtkemaks.

Vanemale inimesele toob see noorenemise. Sihipärane harjutamine loob imelisi muutusi, näiteks energia avardumise, vereringe paranemise ja parema stressitaluvuse ka argipäeva muredele. Kui õpid ennast sügavamalt tundma, mõistad ka ümbritsevat paremini. Oled õnnelikum inimene!

Riietu mugavalt. Võta kaasa matile asetamiseks soovi korral rätik.

Vastan või helistan tagasi tel. 5114158. Teen individuaal tunde, näiteks peavalu, puusade jne korral. Facebookis on loodud Hatha jooga kinnine grupp, kui oled huviline, oled teretulnud liituma.

1 korra praktika hind on 10€. (90 min.)

5 korra kaart 40€. (90 min.)