Hatha-Jooga

Kui sul on soov kogeda sügavamalt jooga mõju, siis anna teada. Lepime kokku individuaalseks kohtumiseks või grupitööks. Minule sobib vanaaja Hatha jooga ja jagan seda meeleldi. Olen olen lõpetanud Hata jooga õpetaja kursuse. Õige pea panen üles ka näidistunni.

Kui sa juhtud algajana joogasse, siis sul pole aimugi, mis ees ootab. Minuga juhtus nii ja ehk väike kokkuvõte aitab seda maailma avada.

Jooga ruumi sisenemisel tavaliselt võtab vastu mahe muusika või vaikus, puhas ruum- kõik see loob atmosfääri. Kui ruumis on juba inimesi, siis kõik on kuidagi pühaliku olekuga, istuvad jalad risti, mõnedel on ka silmad kinni.

Asendid, mida joogas nimetatakse asanadeks, tunduvad esialgu lihtsad. Ikka vaatad teisi ka, kuid tasakaaluharjutused toovad kogu tähelepanu endasse, lisad käte ja sõrmede asendid, lõdvestus- ja puhastustehnikad.

Hatha jooga on täis avastusi. Paindumine ja keha on kõigil erinev ja pikapeale jääb enese võrdlemine teistega ära.

Õpid läbi pingutuse asendisse lõõgastuma. Pigem on see sujuv, rahustav ja keha hakkab järgimist erinevatele hingamisharjutustele Hatha jooga sobib tegelikult vanuseliselt kõigile ja ka erinevate ala tööga tegelevatele inimestele.

Lõõgastus tänapäeva maailmas on oluline. Hatha jooga füüsiline tegevus on mõtestatud. Närvid rahunevad, siseorganid puhastuvad, oled eneseteadlikum. Õpid meelt valitsema. Kontsentratsioon muutub tasapisi meditatiivseks.

Spetsiaalsed liigutused aitavad liikuda ühelt harjutuselt teisele harmoonias ja tasakaalus. Keha muutub painduvaks, elastsemaks, nõtkemaks. Vanematele inimestele toob see noorenemise.

Sihipärane harjutamine võib tuua energia avardumise kõiges, paraneb vereringe ja vaim tugevneb. Keha vaevused kaovad.

Kui õpid ennast sügavamalt tundma, mõistad ka ümbritsevat. Oled õnnelikum inimene!