Hatha-Jooga

24. septembril, reedel kell 16.30 on oodatud nii algajad kui kogemustega joogahuvilised Viljandi joogakeskusesse aadressil Pikk tn 2C. Meie päralt on hubane 50m2 saal. Õige pea panen koduleheküljele üles ka näidistunni, mis loob ettekujutuse, millega tegeleme.

Miks tulla­?

Minule  endale sobib vana aja Hatha jooga ja olen lõpetanud Hata jooga õpetaja kursuse. Hatha jooga sobib vanuseliselt kõigile ja ka erineva füüsilise ettevalmistusega inimestele.

Kui Sa juhtud algajana joogasse, siis Sul pole aimugi, mis ees ootab. Minuga juhtus nii ja ehk väike kokkuvõte aitab seda maailma avada.

Ruumi sisenemisel tavaliselt võtab Sind vastu mahe muusika või vaikus, puhas ruum – kõik see loob atmosfääri. Kui ruumis on juba inimesi, siis kõik on kuidagi pühaliku olekuga, istuvad jalad risti, vahel ka silmad kinni.

Asendid, mida joogas nimetatakse asanadeks, tunduvad esialgu lihtsad ja sobivad kõigile. Mõnusad tasakaaluharjutused, käte ja sõrmede asendid, lõdvestus ja puhastustehnikad panevad keskenduma vaid iseendale. Kehal tuleb küll pühenduda erinevatele hingamisharjutustele, kuid liikumine on seejuures sujuv ja rahustav. Seeläbi õpitakse läbi pingutuse asendisse lõõgastuma.

Kuna lõõgastus tänapäeva maailmas on oluline, on hatha jooga mõtestatud ja suunatud rahulolu tunde saavutamisele. Selle tulemusel muutub inimene enese teadlikumaks ja tasakaalukamaks. Kontsentratsioon muutub tasapisi meditatiivseks. Spetsiaalsed liigutused aitavad liikuda ühelt harjutuselt teisele harmoonias ja tasakaalus. Keha muutub painduvaks, elastsemaks, nõtkemaks.

Vanemale inimesele toob see noorenemise. Sihipärane harjutamine loob imelisi muutusi, näiteks energia avardumise, vereringe paranemise ja parema stressitaluvuse ka argipäeva muredele. Kui õpid ennast sügavamalt tundma, mõistad ka ümbritsevat paremini. Oled õnnelikum inimene!

Osalemistasu 4 Euri tund

Riietu mugavalt, praktiseerime paljajalu. Võta kaasa matile asetamiseks treeningrätik.

Pane selga mugav riietus, vastan või helistan tagasi tel. 5114158.